Na čem může ztroskotat stěhovací akce

Sjednat si profesionální stěhovací firmu je běžný postup mnohých z nás, kteří si uvědomujeme, jak náročný proces nás čeká nejen v průběhu samotného přemístění nákladu, ale zejména při zabydlování. Je totiž poměrně běžné, že nám dojdou síly, a že na nás padnou chmury a depresivní nálada, když si uvědomíme, co máme ještě před sebou. Psychický tlak může být propojen i s prudkou změnou místa pobytu, opouštíme prostředí, na které jsme byli zvyklí, a musíme přivyknout zas něčemu novému.

otevřená krabice na stěhování

Stěhování v Praze 9 s profesionály znamená usnadnit si život zejména díky kouzelnému slovíčku „spolehlivost“. Spolehnout se na někoho, že nám pomůže tak, že jej nemusíme neustále kontrolovat, pobízet k práci nebo za něj tu práci vykonávat, je právě u stěhování klíčové.

Selže vám „spolehlivý“ kamarád – jestliže se chcete přestěhovat sami, potřebujete k ruce někoho zdatného, psychicky odolného a samozřejmě dochvilného, pečlivého a empatického. Říká se, že „přítele poznáš hlavně v nouzi“, a ruku na srdce, máte opravdu někoho spolehlivého, kdo vám den nebo pár hodin před slíbenou akcí na poslední chvíli necouvne?

kartonové krabice

Zdravotní důvody – pokud máte opravdu vedle sebe oporu a ta vám skutečně bude ochotna pomáhat, v okamžiku, kdy onemocní, nebo se někde zraní, budete nuceni stěhování zrušit či přesunout na jindy. Jenže ne vždy to jde, zvláště u změny pronájmu, kdy vás pronajímatel nemůže nebo nechce tolerovat v bytě další měsíc.

Problematické situace – příprava i samotné stěhování v Praze 9 mohou vytvářet i situace pro amatéry nezvladatelné, jako je přenesení rozkládací pohovky a automatické pračky z vyšších pater bez výtahu, anebo přestěhování dlouhé a těžké role metrážového koberce. Ne každý je zkrátka trénovaný sportovec, který si bez úhony poradí s velmi těžkými břemeny. Problém může nastat i u demontáže nábytku, mimochodem, víte, že stěhovací firmy tuto činnost již dávno zařadily do svého běžného pracovního rozvrhu?