Co jsou textilní omítky a zvládnete si je aplikovat i sami? Oživte domácnost zajímavým dekorem!

Mít o něco krásnější domácnost, to by chtěl každý. Nemusíte se vždy ale pouštět do velkých změn. Stačí najít vhodné řešení. Co třeba textilní tapety?

Co jsou textilní omítky a zvládnete si je aplikovat i sami? Oživte domácnost zajímavým dekorem!

Přemýšlíte, čím oživit a vylepšit ještě více svou domácnost? Nápadů existuje celá řada, méně známé ale čím dál více oblíbené jsou takzvané textilní omítky nebo chcete-li, textilní tapety. Jde o suchou směs, ta se musí smíchat s vodou a pak je připravena k aplikaci na stěnu, na jakýkoliv povrch a bez předchozí úpravy. Proč ale vlastně ten název textilní? Nejde totiž o textil jako takový, jde o směs, která se právě skládá z textilních, především bavlněných vláken. Díky tomu je tato úprava velmi neobvyklá, zajímavá a hlavně i zdravotně nezávadná a vhodná i pro alergiky nebo do domácností s dětmi. No a na aplikaci si můžete klidně troufnout i sami bez pomoci.

textilní omítky

Jak se pracuje s textilní omítkou?

Textilní omítka může být skvělým a i levným řešením, jak si zvelebit domov velmi rychle a jednoduše. Pokud vás trápí vzhled stěn, máte pocit, že musíte provést změnu nebo jen chcete něco nového, protože už jste dlouho ničím svůj interiér neoživili, můžete zkusit právě tohle řešení. Nanáší se velmi dobře a to zvládnete i bez pomoci odborníka, textilní omítka navíc drží pohromadě a neteče nebo nekape, jako klasické barvy, čímž si doma udržíte i pořádek během aplikace. K nanášení je zapotřebí jen hladítko z plastu, i díky tomu můžete textilní tapetu nanášet kamkoliv potřebujete, na celou stěnu, na všechny stěny v místnosti nebo jen na kousek, čímž lze vytvořit zajímavý a neobvyklý dekor na zdech.

zajímavé barvy

Výhody textilní tapety, které oceníte

Určitě vás zajímají ale i jiné výhody, mezi ty patří především široký výběr vzorů a barev, můžete barvy i mixovat nebo můžete vytvářet zajímavé obrazce na zdech. Tyto textilní omítky navíc mají i izolační vlastnosti a dokážou dobře regulovat vlhkost. Pokud máte na zdech nerovnosti, trhliny, praskliny nebo hrbolky, všechno s její pomocí dobře zakryjete a zdi tak dostanou nejen novou podobu ale budou konečně vypadat dokonale.

Skvělých změn někdy lze dosáhnout velmi snadno.