DEPILÁTOR vs. EPILÁTOR

Ať už jste zvyklí holit se po celý rok nebo pouze v létě a používáte stále ještě klasické jednorázové holicí strojky, kdy Vám oholení vydrží pouze chvilku, a zvažujete pořízení depilátoru nebo epilátoru, a nevíte jaký je mezi nimi rozdíl, nebo který z těchto dvou přístrojů si vybrat?

EPILÁTOR:
Epilátor je elektrický strojek, který chloupky vytrhává, slouží k tomu hlavice s rotujícími pinzetami, epilace Vám tak vydrží delší dobu, ale je to záležitost poměrně bolestivá.

DEPILÁTOR:
Depilátor je vlastně holicí strojek, který chloupky pouze oholí, tudíž ho vlastně budete muset používat téměř stejně často, jako klasický jednorázový holicí strojek, na rozdíl od epilátoru však oholení depilátorem není bolestivé.

DVA V JEDNOM:
Existují i elektrické strojky, které plní funkci jak depilátoru, tak epilátoru, při koupi ho poznáte tak, že balení obsahuje dvě hlavice.

Výhody a nevýhody epilátoru:
Největší výhodou epilátoru je, že oholení Vám vydrží až několik týdnů, naopak nevýhodou je poměrně vysoká bolestivost, většina lidí Vám ale potvrdí, že tělo si postupně časem na tuto bolest zvyká, až ji skoro necítí.

Výhody a nevýhody depilátoru:
Výhodou depilátoru je, že nemusíte každou chvíli kupovat jednorázové holicí strojky, a depilace vůbec nebolí, nevýhodou naopak je, že tím, že chloupky pouze holí, budete ho používat skoro každý den.

Jaký si pořídit:
Určitě při pořízení epilátoru dbejte na počet pinzet, pro „začátečníky“ je vhodné volit strojek s menším počtem, protože tím pádem nebude vytrhávat tolik chloupků najednou a nebude Vás to zpočátku tolik bolet.
Vyberte si vodotěsný strojek, protože jeho používání ve sprše nebo vaně bolí méně.
Některé modely epilátorů v sobě mají masážní funkce, tím také snižují bolestivost.
Kvalitní epilátor by měl být vybaven 2 rychlostmi, kvalitnější bývají také vybaveny čisticí stanicí.
Vybírejte si epilátor, který má akumulátor, budete ho tak moci používat všude, ne jen na místech, kde je možné zapojit ho do sítě.