Kde si půjčit?

Pokud chce člověk v dnešní době přežít nebo si dopřávat, potřebuje peníze. Zkrátka vezme přiměřenou částku a jde si koupit to, po čem prahne, respektive převede peníze tomu, kdo mu za ně poskytne žádanou protislužbu.
Ovšem tak to funguje pouze v ideálním případě. Tedy tehdy, když se to žádané dá sehnat a když na to má zájemce finanční prostředky. Protože máme kapitalismus, není to první, tedy nabídka, problém. Zkrátka se vždycky najde někdo, kdo za úplatu zařídí to, co je jinému třeba. Ovšem horší už to může být s placením. Protože peněz často nebývá tolik, kolika by jich bylo zapotřebí.peníze v kapse.jpg
Pokud tak někdo něco potřebuje nebo chce, musí sehnat požadovanou částku. A nejednou tedy s pořízením si toho, oč mu jde, posečkat, dokud se hotovost nenashromáždí, nebo to urychlit tím, že si na to peníze půjčí.
Ovšem s tou půjčkou je to poněkud ošemetné. Jistě, lze si ji vzít, jenže než se tak stane, je potřeba splnit požadavky, jež poskytovatel na žadatele klade. A ty jsou nejednou pro zájemce o půjčku nesplnitelné. Protože ne každý žadatel má dostatečně vysoké příjmy nebo dobře vypadající daňové přiznání, ne každý má registry dlužníků bez poskvrnky, ne každý má dost dobrou finanční bilanci a podobně.váček s penězi.jpg
A pokud tu člověk nevyhovuje, má smůlu. Banky a jiní nároční a opatrní poskytovatelé jeho žádost zamítnou, jistota je jak známo jistota.
Ovšem naštěstí je tu ještě americká hypotéka, jež je daleko dostupnější i pro dost problematické žadatele. Pokud má zájemce o půjčku o tento finanční produkt zájem, stačí mít nemovitost, již by bylo možné dát do zástavy, plus je třeba mít z čeho splácet. A to stačí k tomu, aby žadatel uspěl a peníze tímto způsobem získal. Za docela výhodných podmínek, jak se o tom může přesvědčit každý, kdo by měl o podobnou nabídku zájem.
A proč byste tak riskovali neúspěch v bance, když tady máte své v podstatě jisté, není-liž pravda?