Na čem se dá ušetřit

Pokud máte pocit, že máte dostatečný příjem, ale nějak se Vám pořád nedaří si ty finance udržet a stále žijete tak nějak od výplaty k výplatě, tak by Vám mohlo pomoct pár následujících rad. Vytvořte si obálky, které si pojmenujete podle daných výdajů, o kterých víte a víte, že je budete muset pokaždé zaplatit. To, co Vám zbyde, tak rovnou uložte na nějaké místo, kde už se na to nebude sahat. Jedním z možných míst může být staré dobré prasátko, které nemá dno. Můžete si ho popsat třeba destinací, kam se chcete podívat, až si dostatečně našetříte anebo si ho polepit obrázky toho, co si chcete jednou pořídit. Prostě si vytvořte ve svém okolí dostatečně velkou motivaci k tomu, abyste na dané peníze už nemuseli sahat.
prase na drobné
Pokud víte, že budete mít stálý příjem po řadu několika měsíců, stojí za to zvážit, zdali by se Vám nevyplatilo některé ze stavebních spoření. Peníze budete mít bezpečně uložené v bance a budou se Vám rok od roku hezky množit. Sami si vyberete, jak velký úrok byste chtěli a hodnotu obnosu, který každý rok Vy přispějete. Je to většinou běh na dlouhou trat‘, ale nikdy nevíte, kdy se Vám ty peníze budou hodit.
Pokud si myslíte, že byste se mohli trochu uskromnit, ale nevíte pořádně na čem. Tak se zkuste zamyslet. Nemohli byste místo autem využívat městské hromadné dopravy nebo byste zvládli chodit do práce a z práce pěšky? Nekupujete více potravin, než vlastně potřebujete, a pak zbytečně vyhazujete prošlé potraviny? Nechodíte příliš často jíst do restaurací anebo třeba do kina a jiných zábavních zařízení? Pokud jste si alespoň na některou z těchto otázek odpověděli, že ano, pak jste našli zároveň odpověď na to, kde byste mohli ušetřit.
žába na penězích
Vše to chce dostatek trpělivosti a přesvědčení. Musíte přesvědčit totiž hlavně sami sebe, a to bývá v životě vždy to nejtěžší. Člověk jedná velmi impulzivně a často se nechá strhnout davem.