Tipy pro lepší spánek dítěte – část 1

1. Konzistence je klíčová

Režim před spaním může dítěti pomoci uklidnit se před spaním a také mu může pomoci psychicky i fyzicky se připravit na konec dne. Aktivity před spaním mohou zahrnovat láhev, pohádku před spaním a pyžamo.

Když se tyto věci objeví, děti budou vědět, co se od nich očekává, a že hra je u konce. Když tato rutina začíná, snažte se v místnosti trochu ztišit.

m

2. Zpříjemněte si čas spánku

Spánek by nikdy neměl být v očích dítěte považován za špatnou věc. Udělejte pro ně před spaním uklidňující a relaxační zážitek tím, že zapojíte uklidňující noční světlo, některé zvuky přirozené hudby a jejich oblíbenou přikrývku nebo plyšové zvířátko. Noc by pro ně měla být uklidňujícím zážitkem.

Kromě toho by čas spánku neměl být pro děti vždy trestem. Díky tomu se spánek stává věcí, které se děti budou chtít vyhnout. Pokud mají potíže, může být užitečnější časový limit.

3. Zaviňte své dítě

Zejména v prvních letech budou děti stále preferovat teplý, ochranný prostor podobný tomu, který poskytovalo lůno. Spací úbory a zavinovačky jsou skvělé pro udržení dítěte v teple a zabaleného v pohodlné poloze.

Zavinovačky mohou také zabránit tomu, aby se děti probudily náhlými pohyby a otřesy, a mohou dokonce zastavit nervózní děti, aby se nebily nebo škrábaly.

4. Dejte dětem čas usnout

Klíčem k dobrému spánku je položit miminko, když je ještě vzhůru. Svou postel si tak spojují s věcí, která je dělá útulnými a ospalými.

m

I když je potěšující, že vaše dítě usíná ve vašem náručí, může je to naučit mizerným spánkovým návykům, jak stárnou. Když je necháte usnout v postýlce, pomůžete jim stát se samostatnějšími spáči a pro vás to bude mnohem jednodušší.

5. Dejte dětem chvilku

Je těžké slyšet pláč dítěte a nevšímat si ho – ale to je přesně to, co byste měli dělat! Pokud slyšíte své dítě plakat v postýlce, zastavte se a počkejte několik minut. Nemusíte jim nutně pomáhat; možná už mají ve zvyku plakat jen proto, že se jim ještě nechce spát.

Místo toho chvíli počkejte. Pokud děti potřebují změnu nebo ztratily dudlík, můžete jít dovnitř. Možná se však po několika minutách dokáže znovu uspat, což je obrovská výhra.