I diabetik potřebuje přirozeně žít

Diabetes neboli cukrovka, je prakticky celoživotní, chronické onemocnění, pro které je charakteristická zvýšená hladina glukózy v krvi. Také se jí odborně říká hyperglykémie. Samozřejmě představuje skutečnou hrozbu, pokud se zavčasu nepřistoupí k zodpovědnému přístupu pacienta. Bohužel ji nelze úplně vyléčit, ale při dodržování zásad zdravého životního stylu se dá s ní nějakým způsobem fungovat. Dnešní doba nabízí i poměrně rozsáhlé služby a produkty pro diabetiky, že se snadněji dokážou s tímto onemocněním hlídat a žít skutečně produktivní život.
černý glukometr

Produkty, které pomáhají nemocným

Poslední dobou se na trhu objevují produkty, které jsou speciálně vyrobené právě pro diabetiky. Bohužel se nemoc tak moc rozšířila, že se projevuje i u malých dětí, v těhotenství a skutečně to není jen onemocnění stáří. Pak každé zpestření na trhu přináší do podvědomí nemocných, že se na ně také myslí a neodsouvají se stranou ze společnosti. Některé produkty jsou i velmi vhodným dárkem, které splní svůj účel a ještě navíc potěší.
Bavlněné kompresní podkolenky – mají 60% podíl bavlny a antimikrobiální ionty stříbra. Jsou perfektní prevencí cestovní trombózy, ale i funkčním doplňkem při rekreačních sportech. Samozřejmě produkt je vyrobený tak, že pomáhá při otoku nohou a křečových žil.
potřeby diabetika
Diaplus stabil forte – tento výrobek bychom měli hledat spíš v lékárně, jedná se o potravinový doplněk, který pomáhá udržet hladinu cukru v krvi a podporuje tak léčbu. Jeho základ tvoří pivovarské kvasnice, tudíž bohatý zdroj vitamínu B. Dále obsahuje chrom, zinek, selen.
Testovací proužky – těch bohužel není nikdy dostatek a obdarovaný je skutečně uvítá. Chce to vybírat takové, co ukazují co nejpřesnější hodnoty.
Náramek – ono se řekne náramek, ten přece je spíš doplněk nebo šperk, takže není zase tak důležitý.
plastový náramek
Bohužel se nebude jednat o klasickou bižuterii nebo drahý kroužek na ruku. Vyberte nemocnému trendový silikonový náramek v jeho oblíbené barvě. Silikon je hypoalergenní, ale to není jeho jediná vlastnost. Má totiž destičku z kvalitní chirurgické oceli s prostým nápisem „Jsem Diabetik“. Není to proto, aby daná osoba do světa vykřičela, jak moc je nemocná, ale v případě nevolnosti nebo nějaké nehody jí bude ihned poskytnuta náležitá péče, která může zachránit i život.