Existuje materiál, který nikdy nevyjde z módy

Řeč bude o kůži, ale i kožence. Je elegantní a atraktivní a skutečně se dá sladit s ostatními prvky. Kožených obleků se nemusí bát žádná žena, nerozhoduje u ní ani věk, ale ani postava. Jen je třeba se zaměřit na své přednosti. Pokud mám potřebu zakrýt nějaký faldík, tak musím upoutat pozornost na jinou část těla, třeba nohy. Taková kožená sukně nebo koženkové legíny, s volnějším horním doplňkem budou výbornou volbou.
Musíte myslet na to, že kožené věci jsou lesklé a výrazné, takže snadno upoutají pozornost. Tím se zvednou Vaše přednosti a upřímně i sebevědomí. Jen je vždy lepší si na sebe vzít pouze jeden kožený kousek a zbytek doladit jednodušším doplňkem.
zrzka v kožené bundě

Jak a k čemu ji nosit

Výhodou kožených věcí je, že se skutečně dají výborně doladit a tím pádem nosit skoro ke všemu. Rozhodně černou volbou nic nezkazíte. Bunda se hodí stejně ke kalhotám, jako k šatům nebo sukni. A zase k legínám se hodí stejně dobře tenisky, jako boty na podpatku.
Například černá pasová bunda, tak zvaný křivák, který je součástí oblečení na motorky, je výborným dámským doplňkem. V dnešní době se dá sehnat i v barevných provedeních, což dává možnost si se šatníkem trochu hrát a různě věci kombinovat.
kožený pásek

Kožené věci potřebují speciální péči

Pokud se o ně budete dobře starat, odmění se vám dlouhověkostí.
Jak ale správně o kůži pečovat?
–          Nikdy neperte kožené oblečení v pračce nebo v ruce – svěřte je do rukou odborníků v čistírně.
–          Kůže potřebuje dýchat, tak určitě v igelitovém pytli jí dobře nebude.
–          Může se stát, že se někde poškodí. Vše se dá opravit a to i v tomto případě, jen nečekejte, až se trhliny zvětší.
–          Zeptejte se odborníků na správnou impregnaci nebo speciální krémy na ošetření kůže. Takové ošetření je moc důležité, předejde popraskání materiálu.
Nikdy nešetřete na doplňcích, jako jsou pásky, kabelky a boty. Kůže sama o sobě je vysoce kvalitní materiál a vydrží při správném zacházení několik let. Výhodou je to, že svůj šarm nikdy neztratí, takže se nemusíte obávat investice.