Jak výhodná je výhodná půjčka

Nabídkami na výhodné a extra výhodné půjčky se to všude jen hemží. Ať už otevřete počítač, denní tisk nebo zapnete televizi. Člověk se pomalu bojí otevřít poštovní schránku, co na něj vše může vypadnout a snaží se ho zlákat. Základ je totiž u všech půjček stejný. Navodit dojem, že je vše ohromně jednoduché a pro každého dostupné a vlastně vám vůbec nic nehrozí, tak proč si nedopřát nějaký ten luxus.
dolarová jablka.jpg
Dopad vidíme kolem sebe také. Každý desátý člověk je zatížen exekucí a nezvládá splácet svoje dluhy. Obvykle má těch exekucí víc. Někdo se snaží vyhlásit osobní bankrot, jiný stáhne na dno s sebou celou rodinu a další se v tom plácá, jak jen to jde.
Půjčku nebo hypotéku si můžete vzít buď u bankovní, nebo nebankovní instituce. Ty bankovní nabízejí obvykle v reklamách líbivý nízký úrok, ovšem dosáhnout ho se nepovede každému, protože je třeba splnit mnoho podmínek a doložit desítky různých papírů, až vám z toho půjde hlava kolem. Absolvovala jsem to zatím dvakrát, třeba říci, že úspěšně, ale bylo to martýrium a v závěru z toho úspěšného uzavření člověk ani neměl radost, protože byl prostě utahaný jako pes a měl toho kolotoče plné zuby. Ale chtěli jsme dům, peníze v hotovosti jsme neměli, tedy jen málo a tak to nešlo jinak. A teď už jen poctivě a pravidelně splácet a splácet a doufat v nějaké to dědictví po tetičce z Ameriky, kterým by se zbytek několikamilionové hypotéky smáznul.
finance a čas.jpg
Druhá možnost vypadá také lákavě. Nebankovní instituce vám obvykle nalákají na jednoduchost a rychlost vyřízení půjčky nebo hypotéky. Dejte si ovšem pozor na ale, která se za vším mohou skrývat. Výše úroků nebo smluvní podmínky vás pak mohou nemile zaskočit, i když jsou předkládány s milým úsměvem. V posledních letech jsou hodně populární americké hypotéky . Mohou, ale nemusí být pro každého.