Investování

Peníze jsou součástí našich životů. Jsme jimi tak pohlceni, že bez finančních prostředků nezískáme nic. Jelikož de doba do předu, tak i peníze mají nějakou svou hodnotu. U nás v České republice máme stále svoji měnu a to Českou korunu (Kč). Ale v dalších zemích Evropské unie se je měna v Eurech. Dokonce v Polsku mají taky stále svoji měnu.

eura

Peníze můžeme mít v hotovosti a nebo taky na kartách. Lidé se je taky spoří na horší časy, pro své děti, vnoučata a nebo na důchod. V dnešní době lidé s penězi nemají vůbec žádnou jistotu. Jelikož peníze můžou ztratit hodnotu mávnutí kouzelným proutkem a z toho co máme našetřeno nám může zbýt minimum. Nebo taky může dorazit jiná měna a koruna bude zrušena úplně. Proto lidé častěji své peníze investují a jejich čím dál tím více. Doby kdy lidé spořili nebo ukládali své peníze na stavební spoření jsou pryč. A raději investují do cenných papírů, fondů, nebo dokonce do zlata a nebo stříbra. Taky se najde větší část, která těmhle investicím nerozumí, nebo prostě nevěří a nechávají si své peníze doma pod polštářem. Takové peníze uschované doma vám nic nevynesou a jejich finanční hodnota bude stále stejná. 

inflace

¨Své peníze můžete také investovat do nemovitosti nebo pozemků. Můžete koupit dům, či byt, který vám, nebo vašim potomkům může sloužit do nového startu v dospělosti. Jak jistě víte nebo se trochu o nemovitosti zajímáte, tak jejich cena prudce vyšplhala na horu a stále se drží. Dokonce můžete byt koupit a nechat ho pronajímat a tak získávat nějaký zisk z nemovitosti. Vniknou vám získané peníze na víc a určitě nájmy bytů stále porostou víš. Určitě si taky musíte vybrat dobrou lokalitu, třeba takový byt v Praze, v Brně, kde je největší poptávka po bytech. Dále určitě pro investování do nemovitosti ve městě Zlín, které je univerzitní město a poptávka je od studentů vysoká, stejně tak i třeba v Olomouci.

Zajímejte se o investice, nebo se v nich vzdělávejte. Určitě je to na zvážení zda investovat a nebo ne.