Obývací pokoj v moderním stylu je plný přírody

Obývací pokoj v moderním stylu je plný přírody

Ještě před několika lety byl velmi populární skandinávský a velmi minimalistický styl v interiéru. Návrhy obývacích pokojů se mohou hodně lišit na základě velikosti místnosti, přístupu přirozeného světla i osobnosti majitele. Nyní přichází do módy trend, který je hlavně o přírodních materiálech, tónech hnědé a živých rostlinách.

Rustikální moderní interiér

Kvalitní podlahy a klidné stěny

Výběr podlahy není nikdy jednoduchý, protože s vámi bude dlouho. Ideální je, když zvolíte kvalitní materiál v barvě, ke které se bude hodit cokoli. Myslet byste ale měli také na vlastní možnosti, a to především v oblasti velikosti pokoje a množství přírodního světla. Možností na trhu najdete nepřeberné množství a záleží hodně na vašem osobním vkusu a rodinné situaci, protože s malými dětmi budete potřebovat něco velmi odolného.

Mnoho lidí se odklání od čistě bílých stěn, které byly dříve naprostou normou. Přírodní styl vašeho domova bude vypadat nejlépe se světlými odstíny zdí v oblasti béžové, hnědé, okrové a podobných. Pokud trváte na tmavém odstínu, zvolte pro ni jen jednu stěnu a zbytek nechte světlý. Dosáhnete příjemného kontrastu a přitom pokoj nebude zbytečně tmavý.

Obývací pokoj světlý

Dřevěný nábytek vás nikdy nezklame

Jistě máte v obývacím pokoji pohovku, televizní stolek, konferenční stolek, komodu a knihovnu. Kromě pohovky můžete vše nádherně sladit do jednoho druhu dřeva, aby interiér vypadal stylově. V obchodech najdete velké množství možností stylu, odstínu, barvy i velikosti. Zaručeně si vyberete kousky, které se k sobě budou dokonale hodit a přitom splní všechna vaše přání a očekávání.

Pohovka by měla být také v přírodních odstínech. Máte-li světlé stěny, můžete klidně vybrat tmavší variantu. Důležité je, aby byla pohodlná, měla správnou velikost pro vaše potřeby, byla odolná a vyhovovala všem, kdo s vámi žijí. Jde o poměrně nákladnou záležitost, a proto by se na jejím výběru měla shodnout celá rodina. Nezapomínejte ale ani na koberce, živé rostliny a příjemné dekorace, které udělají z interiéru skutečný domov. Zde záleží čistě na tom, jací jste a co vás zajímá.