Ochrana laku auta

Hezký vzhled

U osobního auta rozhoduje spousta věcí, jestli nám bude vyhovovat. Řešit bychom měli hlavně technický stav, protože do servisu může spadnout dost peněz, přičemž dobrým servisem a péči se dá do jisté míry touto cestou problémům předejít. My necháme nyní tuto část stranou a přesuneme se ke vzhledu. Jen málo lidí si koupí auto, které se mu nelíbí. Jestliže už máme vlastní vůz a záleží nám na jeho vzhledu, tak bychom se měli věnovat tomu, aby nám tom byl stále dobře.

lak auta

Jednotlivé části se vyplatí řádně umýt a ošetřit vhodným přípravkem, aby stále vydrželi hezké. Na takový lak nám působí řadu negativních vlivů, přičemž stačí, aby vůz stál několik let venku bez dobré údržby a začne blednout, koupat se, zreznout a tak dále. I malý škrábanec může o něco pokazit dojem z celého vozu. Když si však necháme provést opravu od odborníka, tak ani nepůjde poznat, že byla dána část rozleštěna či tmelena a lakována.

Ochranná fólie

Do běžných šampónů se někdy dává vosk, což je jedině dobře, akorát problém je v tom, že ho tam není nijak vysoké množství, a proto nemůžeme očekávat nějak dlouhou výdrž. O dost lepší je, když si zakoupíme tuhý vosk a ten správně naneseme na očištěné auto, protože nám klidně vydrží několik měsíců, což je dostatečně dlouhá ochrana. Ještě lepší je však nechat si na vůz dát ochranou fólii, protože ta dokonale chrání lak, kdy negativní vlivy působí právě na fólií a lak zůstává pod ní schovaný.

folie na laku

Je tu možnost i měnit si barvu vozu a podobně, ovšem u tohoto typu jde o ochranu, takže bude vidět hezký originální lak vozu. Aplikace není žádná hračka, ale velmi precizní práce, aby fólie měla přesné rozměry, hezky držela a přesně kopírovala tvar našeho vozu. Aby všechno tohle splňovala, tak si můžete nechat nelepit keramickou autofólii od profesionálů. Tento typ patří mezi ty nejlepší, kdy sice něco stojí, ale laku zajistí perfektní ochranu.