Pohodlně se posadit

Možná patříte k těm spíše výjimkám, které žádnou pohovku nebo sedací soupravu doma nemají. Jste zastánci japonského stylu a sedíte doma na polštářích nebo rohožích, či kobercích. Nebo máte jen nějaké to křeslo, do kterého pohodlně zapadnete s knížkou. Také jsem to několik let takto praktikovala. Návštěvy byly sice trochu v šoku, ale pokud jim náš styl nevyhovoval, mohli jsme pořád ještě sedět v kuchyni u stolu na židlích. Aspoň nám odpadlo trápení s výběrem sedačky. Protože ono to trápení opravdu je.
gauč a oranžová

Máte víceméně dvě možnosti:

1. Koupit sedačku levnou

Tu pořídíte většinou u velkých prodejců nábytku jako je Sconto, Ikea, Asko a další. Vyjde Vás na pár tisíc, můžete si vybírat jak rozkládací, tak jednoduché. Pro dvě a více osob a doplnit je odpovídajícími taburety nebo křesly. Moc neutratíte, ale kvalita je sporná. Spíše tedy špatná. Zase Vás nemusí mrzet, když vám sedačku poškodí děti, domácí zvířata nebo se vám omrzí. Za pár let ji vyhodíte a s klidným srdcem pořídíte novou. Většinou se jedná o dovoz z Asie.
decentní obývák

2. Koupit sedačku drahou

Tady již počítáte s tím, že si ji budete užívat hodně let, pokud do ní investujete čtyřicet tisíc a více. Potíž je v tom, že se vám sice může líbit v obchodě, i se vám na ní příjemně sedí, ale chyby objevíte až po nějaké době užívání. My jsme bohužel prohloupili. Jednak dnes litujeme toho, že není rozkládací, nemůžeme se na ní dobře tulit. A pak nás bolí ze sezení na ní záda. Nejsme sami, stěžují si i některé návštěvy a netušíme, proč tomu tak je. A pak také potahová látka, za kterou jsme si připlatili, nemá ty slibované vlastnosti, co by měla mít a některé fleky z ní pořádně odstranit nejdou.

Takže babo raď! Chcete-li alespoň podporovat český průmysl a vybrat si od českého výrobce , tak si neváhejte vybrat.