Stěhujeme vybavení bytu z Prahy 6 na venkov

Poptáváte levné stěhování v Praze 6, například z důvodu změny prostředí, kdy byt přenecháte vašim dětem, a rozhodnete se bydlet natrvalo v rekreační chatě? Před vámi provedla něco podobného řada zájemců, kteří využili možnosti důchodového zabezpečení a trávení podzimu života mimo městskou aglomeraci. Aby tato akce proběhla v poklidu a bez zbytečného stresového vypětí, měli byste některým momentům věnovat určitou pozornost:

papírový karton

Parkování – v první řadě musíte bezpodmínečně zajistit parkovací místo pro stěhovací vůz. V Praze 6 se za parkování platí, a je nutné požádat o výjimku na odboru dopravy šestého městského obvodu. O parkování žádejte včas, minimálně 30 dnů předem, protože právě taková je lhůta, kterou mají úředníci na vyřizování žádostí.

Demontáž nábytku – bude-li se s vámi stěhovat nábytek, který je rozebíratelný, raději jej demontujte na dílčí kusy. Pokud to neuděláte, zkracujete tím jeho životnost a hrozí vám, že se spoje rozviklají a nebude je již možné znovu precizně dotáhnout. Mimochodem, víte o tom, že stěhovací firmy se vám mohou o rozmontování i o zpětné smontování nábytku postarat? A to včetně kuchyňské linky nebo vestavěných skříní.

balicí potřeby

Balení věcí – balíte věci do krabic a nemáte jich dost, nebo se některé rozpadají, když jste je před pár dny donesli z obchodu? Pak bychom vám mohli doporučit krabice si pronajmout u stěhovací firmy. Budete mít jistotu, že se nerozpadnou, a že se do nich všechno vejde. A co se týče balicího materiálu, zapomeňte raději na klasické noviny a časopisy a namísto nich využijte toho nejosvědčenějšího, co v této branži existuje – bublinkové fólie. Tu také mívají některé stěhovací firmy k dispozici.

Administrativa – paradoxně bývá na stěhování nejobtížnějším krokem administrativa – běhání po úřadech. Pokud se vás týká změna trvalého pobytu, budete potřebovat nové doklady. A jestliže k tomu navíc zařizujete změnu dodavatelů energií nebo nájemní smlouvu, vyřizujte vše v předstihu minimálně několika týdnů, ať máte klid.