Udržte pořádek jednou pro vždy!

Valná většina lidí by chtěla mít byt, ze kterého vane pořádek, vůně čistoty a na první pohled je v něm uklizeno. Co však dělat proto, aby to tak krásně čistě a voňavě vypadalo také a stále?

nepořádek

Začněte u kuchyně!

• Vždy po jídle je třeba umýt nádobí a nebo ho naskládat do myčky na nádobí. Ve dřezu nikdy nenechávejte špinavé nádobí. Jednak páchne a jednak zkazí celý dojem vaší krásné kuchyně. Nejen, že ušetříte energii, protože zaschlé zbytky jídla jdou těžko umývat, ale také ušetříte vaši úterku, protože můžete nádobí vedle dřezu v klidu nechat okapat, protože nespěcháte na jeho další použití.
• Okamžitě po dovaření umývejte sporák. Jakmile vám něco kápne, snažte se to odstranit. Jinak se vám to teplem přilepí na sporák a nejen, že to je nechutné, ale ještě to pak nejde dolů a můžete si krásný sporák také zničit.
• Každý druhý den vynášejte odpadky, i kdybyste neměli koš úplně plný. Odpadky právě hrozně smrdí a to není to, co chcete mít doma. Ke všemu, pokud dlouho máte doma odpadky, vsadíme ruku do ohně, že se vám kolem koše začnou množit takové malé mušky, které jsou opravdu nepříjemné.

kancelář

Koupelna jako další stanoviště!

• Nikdy nezapomeňte po vaší sprše či koupeli omýt podlahu. Někdo používá mop, jiný hadr. Faktem ale je, že je to potřeba dělat VŽDY, protože se tak zbavíte navlhlého prachu a vlasů. Podlaha vám pak zůstane téměř čistá do dalšího generálního úklidu.
• Nezapomínejte z umyvadla omývat zbytky zubní pasty. Je popravdě těžké, kontrolovat vaše spolubydlící či partnery, zda to udělali, ale zvykněte si na to. Ušetříte si tím hodně práce.
• Rozhodně nezapomeňte každý večer vyčistit toaletu. Kdo každý den neotře prkénko jak svrchu, tak zespod, koleduje si o zápach moči na toaletě, i kdyby se mu podlahy a kachle sebe víc leskly! Nezapomínejte také na okraj mísy a podlahu! Pokud máte malé děti či muže, rozhodně na to dbejte ještě víc, než když jste doma samotná žena!

wc

Jak udržet krásnou ložnici?

• Každé ráno, hned jak vstanete, vyvětrejte a ustelte postel. Ostatní nepořádek bude hned menší.
• Špinavé prádlo nikdy nenechávejte u postele na zemi, ale hned jej dávejte do koše na prádlo. Je to jen vteřinka vašeho času, ale z vaší ložnice udělá útulné a čisté místo.

Místo pro hosty?

• Pokaždé, když budete procházet obývacím pokojem, sledujte, zda máte prázdný a upravený konferenční stůl. Pokud na něm cokoli je, hned to ukliďte. Každý večer odneste všechno pryč a stůl setřete.
• Polštáře na sedačce, křesle a gauči také vždy srovnejte. Uvidíte, co to udělá za dojem!

Nikdy nezapomínejte samozřejmě jednou za týden udělat řádný a komplexní úklid .