Kdy říct dětem o tom, jak se dělají děti?

První věc, kterou byste si měli uvědomit, je, že v dnešní době je sex stále méně tabuizován a ve veřejném prostoru je stále běžnější. Musíte se tedy smířit s tím, že sexuální výchovu svých dětí máte mnohem méně pod kontrolou než předchozí generace. I když se budete snažit sebevíc, stále se vaše děti mohou dozvědět něco, o čem si myslíte, že by vědět neměly, jinak než od vás, třeba od spolužáků ve škole nebo z internetu. To, že situaci nemáte zcela pod kontrolou, však neznamená, že byste měli na pohlavní výchovu zcela rezignovat. Máte několik možností, jak k ní přistoupit.

symboly pohlaví

1. Zodpovědět jim otázky, když se na ně zeptají

U této varianty je samozřejmě nutné přizpůsobit odpověď věku dítěte. Pokud se vás šestileté dítě zeptá, co je to bukkake, tak byste mu jistě neměli začít líčit detaily. Odmítat odpovědět ale není řešení, protože to jen posílí zvědavost a může vašeho potomka podnítit k tomu, aby si informace našel sám. A na internetu si najde i detaily. Nevýhodou této varianty je, že se vás dítě nemusí zeptat a může se vzdělávat samo bez vašeho vědomí. Výhodou je nenáročnost, nemusíte nic řešit, prostě odpovíte, když se zeptá. Věřte ale, že pokud se vás do 15 na nic nezeptá, tak už dávno všechno ví.

 

2. V určitém věku jim k tématu něco říct

Tato varianta je náročnější než ta předchozí. Musíte správně odhadnout věk, kdy si dítě „předvolat“ a říct mu  o tom, jak byl počat. Nedá se při tom jednoduše říct, kdy je ten správný věk. Čím později tak učiníte, tím větší je pravděpodobnost, že se vám dítě vysměje, protože už všechno ví. Je tedy lepší dříve než později, i když určitě nemá cenu nic říkat, dokud plně neovládá češtinu, protože by vám nerozuměl.

veselý sourozenci

3. Izolovat

Pokud jste nábožensky založení, bude vás tato varianta lákat – tedy co nejvíce chránit před čímkoli nemravným. V dnešní době je to ale už pasé. Pokud nebudete žít v nějaké sektě, dítě stejně neuchráníte.

 

4. Nehrotit to

V některých indiánských kmenech je běžné, že i velmi malé děti přihlíží souložím svých rodičů. Jinde je běžné začít milostný život třeba už od 12. Tak proč to hrotit? Samozřejmě se nemusíte uspokojovat před dětmi, ale můžete se s nimi o intimních věcech bavit stejně jako o čemkoli jiném a nedělat kolem toho žádné haló.