Ženy a byznys

                Máte v plánu rozjet vlastní podnik, firmu nebo obchod, ale myslíte si, že jako žena to budete mít těžké? O tom není žádný pochyb, mužská konkurence je silná a proto je zde pár rad a tipů, jak co nejlépe v byznysu prorazit.


·        Nabídka

Každá doba přináší něco nového, novou poptávku, ale i nabídku. Při podnikání člověk udělá nejlépe, když najde tzv. “díru na trhu“. Tedy produkt, který ještě neexistuje, nebo je velmi těžce k sehnání. Toto se nevztahuje jen na věci, ale i na potraviny, nebo různé služby.
Ženy u počítače


·        Potřeby zákazníka

Dnes se dočkáte nejspíše největšího růstu, pokud budete podporovat / prodávat produkty, které jsou eko a bio. Obrovský boom dnes zažívají například restaurace pro vegany a vegetariány, kterých byl před pár lety nedostatek.


·        Musí vás to bavit

Úplně nejdůležitější však je, aby vás vaše práce bavila. Čím více vás bude naplňovat, tím budete zapálenější a tím spíše přilákáte stále nové zákazníky.
Muži se ženami


·         DIY

Často se stává, že člověk začne podnikat v případě, že mu na dnešním trhu něco chybí, a tak se rozhodne, že si to začne vyrábět sám. Typickým příkladem jsou třeba kynologové, když jim chybí nějaká hračka pro jejich psa, sami si ji vytvoří. Díky tomu vznikli například přetahovací dračky, batohy, nebo různé obleky pro psy.


·        Kontakty

Čím déle podnikáte, tím více získáváte kontaktů, a čím více kontaktů budete mít, tím lépe se vám budou shánět další. Sami pak můžete začínajícím podnikatelům pomoci tak, že jim své kontakty předáte a představíte je správným lidem.


·        Strategie

Ne vždy se musí jednat o pracovní oběd, nebo o kávě. Dobré je si nechat jeden den v pracovním týdnu volnější, třeba pátek, kdy si odpoledne sednete a budete jen přijímat telefonáty. Pokud rozhodíte svůj kontakt ostatním podnikatelům, nikdy nevíte, jaká zajímavá nabídka vám může přijít. Sami buďte nápomocní ostatním, lidé vám to pak většinou rádi oplatí.